MÁTE PŘIPRAVENOU LÉKÁRNIČKU?

Autor: Nikola Vlčková 19. květen 2023

Určitě má doma každý z nás vybavenou lékárničku, která nám pomůže při nečekaných událostech, jako jsou menší úrazy, nachlazení, nebo nevolnosti z jídla, u kterých nutně nemusíme běžet k lékaři. Jisté je, že každý řidič by měl mít lékárničku také v autě, ale máme takto vybavenou lékárničku k dispozici jak doma, tak na cestách také pro svého psího, či kočičího mazlíčka?

Jestli si myslíte, že to není tak úplně potřeba a poradíte si i s tím, co najdete doma, zamyslete se, co vše se může stát například na chalupě, kterou máte dál od jakékoliv veterinární ordinace, nebo na cestě autem k moři, mít připravený nějaký základ na nutné ošetření rozhodně neuškodí. 

A co se může Vašemu mazlíčkovi stát? Může šlápnout na střep, poprat se s jiným psem/kočkou, mít otravu jídlem, trpět přehřátím, přinést klíště a spoustu dalšího.

Co je potřeba v lékárničce najít?

  • Gázy + absorpční gázové polštářky, obvazy, elastická obinadla, leukoplast, latexové rukavice
  • Nůžky s kulatou špičkou, aby nedošlo k poranění při ošetření
  • Pinzeta nebo háček na vyndání klíštěte, dezinfekce k vyčištění ran
  • K vyčištění ran nám poslouží 3% peroxid vodíku, který můžeme použít i v případě otravy, umí u psa vyvolat zvracení, ale zde postupujte velmi opatrně a raději se nejprve poraďte se svým veterinářem ohledně dávkování. Naopak proti zvracení lze použít jedlou sodu.
  • Ušní a oční kapky
  • Psí ponožky/boty v případě stržení drápku nebo poranění polštářků
  • Léky na alergii
  • Teploměr, injekční stříkačka
  • Pokud jste na cestách, tak přidejte misku na vodu, očkovací průkaz, náhradní vodítko, deku a ručník, který po namočení pomůže zvíře ochladit

Obvazový materiál u psů/koček nemusí být sterilní, důležité je zvíře udržet v klidu, aby bylo dostatečně ošetřeno. Lékárnička pro kočku a třeba většího psa se liší v položkách, jako jsou obvazy, které se liší velikostí v závislosti na velikosti Vašeho domácího mazlíčka.

Nezapomeňte lékárničku pravidelně kontrolovat, jestli v ní něco nechybí, nebo v ní nejsou prošlé zásoby. A hlavně ji drže mimo dosah dětských ručiček a zvířecích zubů a tlapek.

Autor: Nikola Vlčková
Nikola Vlčková
Další články autora

Mohlo by Vás také zajímat

Nový pejsek v rodině s dětmi

Nový pejsek v rodině s dětmi

Pořízení mazlíčka

Autor: Matouš Barel

13. květen 2020

Seznamování je úspěšně za námi, ale učení není zdaleka konec. Právě nyní přichází ta zábavná část, díky které budou mít děti možnost rozvinout naplno svůj vlastní potenciál a naučit ...

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Soužití a bezpečnost

Autor: Matouš Barel

14. květen 2020

Není vždy jednoduché poznat, že se pes necítí komfortně a vykazuje známky stresu nebo úzkosti - speciálně pokud jste adoptovali dospělého nebo staršího psa a víte toho o něm málo. A ...

Když váš pejsek zestárne

Když váš pejsek zestárne

Soužití a bezpečnost

Autor: Kateřina Nová

14. květen 2020

Proč je přepočet "jeden lidský rok = sedm let psích" zcela špatný a jak ho tedy správně přepočítat? Stáří sebou nese nevratné změny, se kterými je potřeba počítat a připravit na ně s...

Ještě nemáte přidaného svého mazlíčka?

To je škoda. Jakmile mazlíčka přidáte, naleznete zde všechny potřebné informace, důležité funkce a skvělé služby.

Karta mazlíčků Karta mazlíčků