Gekončík noční

Autor: Kateřina Slámová 9. leden 2023

Gekončík noční je považován za jednoho z nejjednodušších plazů, o které se lze starat a proto jsou ideální, pokud chcete přivítat svého prvního plaza u Vás doma.

Mohou se z nich stát velmi přátelští mazlíčci, nevyžadují k životu velké množství prostoru, ale čím větší tím lepší. Jsou to společenská zvířata, nejlepší je chovat ve skupině (ideální je jeden samec a více samic). Pokud chcete chovat jen pár zvolte samice. Dožívají se až 20 let.

Co jedí?

Jednou z věcí, která činí péči o gekony tak přitažlivou, je to, že jako hmyzožravci mají velmi jednoduchou stravu, což znamená, že jsou více než spokojeni s výběrem cvrčků, moučných červů a švábů. Musíte se také ujistit, že mají vždy čerstvou vodu. 

Kde žijí?

Abyste svému gekončíkovi poskytli domov, který potřebují, musíte mu pořídit terárium , které má spoustu míst, kde se mohou schovat, stejně jako ozdoby, které je zabaví  a věci na které mohou lézt. Jedna z oblastí uvnitř terária musí být také vlhká, což vašemu mazlíčkovi pomůže ven, když je čas svléknout kůži.

Gekončíci jsou nejaktivnější za svítání a soumraku a potřebují ve svém výběhu vyhřívaný prostor, aby se mohli udržovat v příjemné teplotě. Pomocí teploměru se ujistěte, že vyhřívaná oblast má teplotu kolem 28-32ºC a že druhý konec terária má teplotu kolem 20ºC. 

 

Pro koho jsou vhodní?

Protože jsou to docela jemná stvoření, gekončíci mohou být ideálními mazlíčky pro starší děti a dospělé. Je opravdu důležité, abyste je nikdy nechytali za ocas!!

Autor: Kateřina Slámová
Kateřina Slámová Jsem velká milovnice všech zvířátek.
Další články autora

Mohlo by Vás také zajímat

Nový pejsek v rodině s dětmi

Nový pejsek v rodině s dětmi

Pořízení mazlíčka

Autor: Matouš Barel

13. květen 2020

Seznamování je úspěšně za námi, ale učení není zdaleka konec. Právě nyní přichází ta zábavná část, díky které budou mít děti možnost rozvinout naplno svůj vlastní potenciál a naučit ...

Jak se připravit na příchod nového psa?

Jak se připravit na příchod nového psa?

Pořízení mazlíčka

Autor: Matouš Barel

15. květen 2020

Příchod nového pejska do domu je vždy nezapomenutelný milník v životě každého člověka. Ať už se jedná o roztomilé štěně nebo vděčného obyvatele útulku, vždy je to chvíle nabitá silno...

Sklípkani

Sklípkani

Pořízení mazlíčka

Autor: Kateřina Nová

16. květen 2020

Také vás fascinují sklípkani? Jsou to nádherná, velmi krotká a tichá zvířátka, která jsou nejšťastnější, pokud mohou žít v klidu někde v ústraní. Spousta lidí si o nich mylně myslí, ...

Ještě nemáte přidaného svého mazlíčka?

To je škoda. Jakmile mazlíčka přidáte, naleznete zde všechny potřebné informace, důležité funkce a skvělé služby.

Karta mazlíčků Karta mazlíčků