Pár důvodů, proč byste neměli dávat mazlíčka jako dárek!

Autor: Kateřina Slámová 2. prosinec 2022

Kočky a psi, kteří jsou darováni, mají mnohem větší pravděpodobnost, že skončí v útulku. Problémy mohou nastat, když osoba, která zvíře obdrží jako dárek, není u výběru mazlíčka. To znamená, že může nastat celá řada problémů. Než koupíte kočku nebo psa jako dárek, pořádně to zvažte.

Obdarovaný nemusí mít peníze na péči o mazlíčka

Kočky a psi mohou během svého života stát spoustu peněz. Kromě platby za očkování koťat a štěňat bude obdarovaný muset platit obecnou veterinární péči, jako je výcvik psů a zubní péče o kočky. Další výdaje zahrnují krmivo pro domácí mazlíčky, péči a čištění, hračky, lůžkoviny a náklady na stravování.

 

Dotyčný nemusí mít čas ani energii na péči o mazlíčka

Časová náročnost potřebná k tréninku, cvičení a dokonce i krmení domácího mazlíčka může být obrovská – zvláště když je zvíře mladé. Naneštěstí pro mnoho domácích mazlíčků daných jako dárky je tento úkol pro majitele příliš velký. To je důvod, proč kočky a psi darovaní mnohem častěji trpí zanedbáváním, problémy s chováním a skončí v útulku.

 

Možná takové zvířátko nechtěl...

Pokud by osoba, která domácího mazlíčka přijímá, dala přednost jinému druhu domácího mazlíčka, mohla by se na zvíře dívat nepříznivě a chovat se k němu špatně. Možná chtěli kotě a dostali štěně. Pak nemusí věnovat čas tréninku, procházkám nebo dokonce spojení se štěnětem.

 

Dárek nemusí odpovídat věku

Často se stává, že rodiče pořizují mazlíčky malým dětem a odrostlé děti starším rodičům. V obou těchto případech nemusí mít na takový dárek čas, peníze, fyzickou sílu, rozsah pozornosti nebo emocionální odvahu, aby se o zvíře po celou dobu jeho života staral. Pokud je zvíře nad jejich schopnosti, je velmi pravděpodobné, že skončí v útulku během prvních dvou let svého života.

 

 

 

Autor: Kateřina Slámová
Kateřina Slámová Jsem velká milovnice všech zvířátek.
Další články autora

Mohlo by Vás také zajímat

Nový pejsek v rodině s dětmi

Nový pejsek v rodině s dětmi

Pořízení mazlíčka

Autor: Matouš Barel

13. květen 2020

Seznamování je úspěšně za námi, ale učení není zdaleka konec. Právě nyní přichází ta zábavná část, díky které budou mít děti možnost rozvinout naplno svůj vlastní potenciál a naučit ...

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Soužití a bezpečnost

Autor: Matouš Barel

14. květen 2020

Není vždy jednoduché poznat, že se pes necítí komfortně a vykazuje známky stresu nebo úzkosti - speciálně pokud jste adoptovali dospělého nebo staršího psa a víte toho o něm málo. A ...

Když váš pejsek zestárne

Když váš pejsek zestárne

Soužití a bezpečnost

Autor: Kateřina Nová

14. květen 2020

Proč je přepočet "jeden lidský rok = sedm let psích" zcela špatný a jak ho tedy správně přepočítat? Stáří sebou nese nevratné změny, se kterými je potřeba počítat a připravit na ně s...

Ještě nemáte přidaného svého mazlíčka?

To je škoda. Jakmile mazlíčka přidáte, naleznete zde všechny potřebné informace, důležité funkce a skvělé služby.

Karta mazlíčků Karta mazlíčků