Německá doga

Autor: Kateřina Slámová 25. říjen 2022

Německá doga, plemeno pracovního psa vyvinuté nejméně před 400 lety v Německu, kde bylo používáno k lovu kanců. Německá doga je typicky rychlá a ostražitá. Tento pes je známý pro odvahu, přátelskost a spolehlivost.

Co je dobré vědět 

  • Má masivní čtvercovou hlavu a linie těla mu dodává elegantní vzhled.
  •  Jeho krátká srst je černá, plavá (zlatohnědá), žíhaná, modrošedá, harlekýn (bílá s černými skvrnami) nebo plášťová (bílá s černou „dekou“ přesahující přes tělo). Plaví a žíhaní psi mají černou masku. 
  • Německá doga je nejvyšší z pracovních plemen, v kohoutku je vysoká 71 až 81 cm a váží 50 až 79 kg. Jeho jméno bylo odvozeno od jednoho z jeho francouzských jmen, Grand Danois („Velký dánský“), ačkoli není znám žádný důvod spojovat Dánsko s historií nebo původem plemene. V Německu se toto plemeno nazývá Deutsche Dogge ("německý mastif")
  • Dožívá se 7-10 let

Péče

Velikost německé dogy je hlavní výzvou pro její péči. Pes vyžaduje velkou plochu, kde se může natáhnout a spát, nejlépe na měkkém pelechu, aby se zabránilo mozolům. Potřebuje také velké vozidlo, ve kterém může cestovat. S obřím psem je všechno dražší, včetně jídla, léků, operací a stravování. 

  • Německá doga vyžaduje uzavřený dvůr s plotem vysokým alespoň 2 metry, i když to není velký skokan. Není přehnaně aktivní, přesto potřebuje každý den alespoň hodinu hraní nebo procházky. 
  • Toto plemeno má rádo hry jako je přetahování, běhání a turistiku. 
  • Péče o srst je minimální, ale v období línání je však třeba kartáčování provádět denně. 

 

 

Autor: Kateřina Slámová
Kateřina Slámová Jsem velká milovnice všech zvířátek.
Další články autora

Mohlo by Vás také zajímat

Nový pejsek v rodině s dětmi

Nový pejsek v rodině s dětmi

Pořízení mazlíčka

Autor: Matouš Barel

13. květen 2020

Seznamování je úspěšně za námi, ale učení není zdaleka konec. Právě nyní přichází ta zábavná část, díky které budou mít děti možnost rozvinout naplno svůj vlastní potenciál a naučit ...

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Soužití a bezpečnost

Autor: Matouš Barel

14. květen 2020

Není vždy jednoduché poznat, že se pes necítí komfortně a vykazuje známky stresu nebo úzkosti - speciálně pokud jste adoptovali dospělého nebo staršího psa a víte toho o něm málo. A ...

Když váš pejsek zestárne

Když váš pejsek zestárne

Soužití a bezpečnost

Autor: Kateřina Nová

14. květen 2020

Proč je přepočet "jeden lidský rok = sedm let psích" zcela špatný a jak ho tedy správně přepočítat? Stáří sebou nese nevratné změny, se kterými je potřeba počítat a připravit na ně s...

Ještě nemáte přidaného svého mazlíčka?

To je škoda. Jakmile mazlíčka přidáte, naleznete zde všechny potřebné informace, důležité funkce a skvělé služby.

Karta mazlíčků Karta mazlíčků