Domácí pamlsky pro psy

Autor: Kateřina Slámová 3. srpen 2022

V obchodě je k dispozici mnoho komerčních pamlsků pro psy, ale co si vyrobit vlastní?

• Navzdory seznamu složek na obalu mohou být přidána sladidla, konzervační látky a přísady, které nemusí být uvedeny na obalu. S domácími pamlsky víte, co všechno jste do nich vložili, jako jsou přírodní vitamíny a vláknina.

• Je zábavné je připravovat ve volném čase pomocí jednoduchých receptů, které si jednoduše můžete vymyslet sami.

• Sami nejlépe víte, co má váš pes rád, a můžete si svůj recept upravit tak, aby tomu odpovídal.

 

Zde je 10 receptů, které může vyzkoušet

1. Dýňové psí sušenky

Udělejte si dýňové pyré, které smícháte s ovesnými vločkami a přidejte kokosový olej. Stačí směs vtlačit do formy na pamlsky (můžete použít silikonové tvořítka na led), upéct, nechat vychladnout a vyklopit. Takhle jednoduché a rychlé domácí pamlsky Váš čtyřnohý miláček ocení.

 Víte že, když má Váš pes bolavé bříško, dýně může pomoci zmírnit podráždění? 

2. Mrkvové sušenky

Mrkev poskytuje psům nízkokalorickou svačinu, měla by být dobrá pro vašeho pejska s nadváhou, který prostě miluje jídlo. K oslazení sušenek použijte přírodní sladidlo nebo malé množství třtinového cukru, aby byly chutnější. Stačí Vám k tomu ovesné vločky, nastrouhaná mrkev, vejce, kokosový olej a vše smícháte dohromady. Pochutná si na nich Váš pes, ale i Vy.

3. Pamlsky pro psy s příchutí slaniny

Nevyhazujte tuk ze slaniny, který odříznete, ani jej nepodávejte přímo svému psovi. Z tuku mu připravte pamlsky s příchutí slaniny. Vypracujte těsto z mouky a rozpuštěného tuku ze slaniny s trochou vajec a mléka vložte do formičky a nechte upéct. 

4. Batátové pamlsky pro psy

Připravte si batáty, ovesné vločky, půlku banánu a vejce. Vše smíchejte dohromady a pečte na pečícím papíru. 

 5. Domácí recept na svěží pamlsky

Psi téměř bez výjimky milují olizovat naše obličeje a může to být obzvláště nepříjemné, pokud vašemu psovi páchne z tlamy. Udělejte si sušenky z ovesných vloček, petržele a mátových lístků pro svěží dech Vašeho psa . Přidejte také trochu xylitolu. Tyto přísady mají vlastnosti, které nejen zanechávají v ústech svěží vůni, ale také zabíjejí bakterie v ústech, které zápach z úst přinesly.

6. Melounové osvěžení 

Psi meloun milují. Stačí rozmixovat vodní meloun bez semínek s vodou a dát do mrazáku. Tyto pochoutky jsou dobré i pro Vás, jen nezapomeňte, pro koho jste je dělali. Mražené pamlsky pro psy z melounu jsou v létě vítanou pochoutkou. 

7. Banánové osvěžení

Už vás nebaví banánový chléb, ale stále máte přezrálé banány a nevíte, co s nimi? Tento recept je právě pro vás. Budete potřebovat přezrálé banány, bílý jogurt, rozmixujte a následně dejte do mrazáku. 

8.Jablečné osvěžení

Jablka rozmixujte v čisté misce od jogurtu a zmrazte je na kostky o velikosti sousta, které může váš pes olizovat a jíst jednu po druhé. Můžete přidat i neslazené jablečné pyré! Jablka a jogurt tvoří lahodné mražené jablečné pochoutky pro psy.

9. Sušené kuřecí plátky

Kuřecí maso je nízkotučný zdroj potravy s vysokým obsahem bílkovin, ideální pro lidi i psy. Na plechu nakrájejte kuřecí prsa na nudličky a pečte je v troubě alespoň dvě hodiny. Sušené maso vydrží ve vzduchotěsných nádobách až čtrnáct dní.

10. Játrové pamlsky

Potřebujete vepřová játra, vejce, celozrnnou mouku. Do rozmixovaných jater přidejte mouku a vejce a ze všeho vypracujte hladkou hmotu. Potom ji nalijte na plech s pečicím papírem a nechte péct asi 15 minut na 175 °C.

 

 

Autor: Kateřina Slámová
Kateřina Slámová Jsem velká milovnice všech zvířátek.
Další články autora

Mohlo by Vás také zajímat

Nový pejsek v rodině s dětmi

Nový pejsek v rodině s dětmi

Pořízení mazlíčka

Autor: Matouš Barel

13. květen 2020

Seznamování je úspěšně za námi, ale učení není zdaleka konec. Právě nyní přichází ta zábavná část, díky které budou mít děti možnost rozvinout naplno svůj vlastní potenciál a naučit ...

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Soužití a bezpečnost

Autor: Matouš Barel

14. květen 2020

Není vždy jednoduché poznat, že se pes necítí komfortně a vykazuje známky stresu nebo úzkosti - speciálně pokud jste adoptovali dospělého nebo staršího psa a víte toho o něm málo. A ...

Když váš pejsek zestárne

Když váš pejsek zestárne

Soužití a bezpečnost

Autor: Kateřina Nová

14. květen 2020

Proč je přepočet "jeden lidský rok = sedm let psích" zcela špatný a jak ho tedy správně přepočítat? Stáří sebou nese nevratné změny, se kterými je potřeba počítat a připravit na ně s...

Ještě nemáte přidaného svého mazlíčka?

To je škoda. Jakmile mazlíčka přidáte, naleznete zde všechny potřebné informace, důležité funkce a skvělé služby.

Karta mazlíčků Karta mazlíčků