Jak na paddleboardu se psem

Autor: Kateřina Slámová 25. červenec 2022

Paddleboarding je oblíbená letní aktivita, kterou můžete se svým psem skutečně dělat.

  • Nechejte svého psa na břehu, když půjdete poprvé na na prkno. Zamávejte mu, smějte se a usmívejte se, aby věděl, že je to zábavné a ne děsivé.
  • Buďte se svým prken v mělké vodě aby Váš pes mohl nastoupit. Projděte se po prkně v mělké vodě a dovolte mu seskočit, pokud chce.
  • Až budete oba připraveni, vlezte se svým psem na prkno. Začněte opatrně pádlovat na kolenou pro lepší rovnováhu.
  • Stoupněte si tak, abyste měli svého psa mezi nohama a zvykejte si na pádlování, aniž byste psa trefili pádlem.
  • Menší psi mohou sedět vepředu na prkně. Jakmile zvládnete držet pádlo dál od vašeho psa, může si sednout před vás na prkno. Pro lepší rozložení váhy a rovnováhu mohou velcí psi sedět na zadní třetině prkna.
  • Na poprvé se můžete držet v mělké vodě. Když se vrátíte na břeh, odměňte svého psa a chvalte ho. Nemusí to jít na poprvé perfektně, ale to všechno je součástí zážitku z učení.
  • Buďte připraveni na to, že váš pes může kdykoli seskočit. Deska se pohne hodně, když velký pes vyskočí, a když se to stane, můžete spadnout také. Ujistěte se, že na prkně stojíte pouze v dostatečně hluboké vodě a mimo všechna nebezpečí, jako jsou lodě nebo lidé.
  • Pokud Váš pes skočí nebo spadne z prkna, pomozte mu vrátit se na prkno. To pomůže zajistit, aby nepoškrábal povrch desky při pokusu vydrápat se zpět.
  • Váš pes by měl mít plovací vestičku s rukojetí, která ho při plavání nadnáší a podrží. Pokud Váš pes spadne z prkna snáze ho vytáhnete z vody.
Autor: Kateřina Slámová
Kateřina Slámová Jsem velká milovnice všech zvířátek.
Další články autora

Mohlo by Vás také zajímat

Nový pejsek v rodině s dětmi

Nový pejsek v rodině s dětmi

Pořízení mazlíčka

Autor: Matouš Barel

13. květen 2020

Seznamování je úspěšně za námi, ale učení není zdaleka konec. Právě nyní přichází ta zábavná část, díky které budou mít děti možnost rozvinout naplno svůj vlastní potenciál a naučit ...

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Soužití a bezpečnost

Autor: Matouš Barel

14. květen 2020

Není vždy jednoduché poznat, že se pes necítí komfortně a vykazuje známky stresu nebo úzkosti - speciálně pokud jste adoptovali dospělého nebo staršího psa a víte toho o něm málo. A ...

Když váš pejsek zestárne

Když váš pejsek zestárne

Soužití a bezpečnost

Autor: Kateřina Nová

14. květen 2020

Proč je přepočet "jeden lidský rok = sedm let psích" zcela špatný a jak ho tedy správně přepočítat? Stáří sebou nese nevratné změny, se kterými je potřeba počítat a připravit na ně s...

Ještě nemáte přidaného svého mazlíčka?

To je škoda. Jakmile mazlíčka přidáte, naleznete zde všechny potřebné informace, důležité funkce a skvělé služby.

Karta mazlíčků Karta mazlíčků