Agapornis fišerův

Autor: Kateřina Slámová 13. červenec 2022

Agapornis Fišerův je přátelský papoušík a skvělý parťák, takže je skvělou volbou, pokud vyhledáváte příjemnou, ale nenáročnou společnost.

 

  • Výskyt: Afrika
  • Velikost: 14-15 cm
  • Hmotnost: 42-58 g
  • Délka života: 10-15 let

Co byste měli vědět?

  • Agapornis fišerův má spoustu energie a při pravidelném kontaktu může být věrným přítelem. I když jsou energičtí, bývají něžnější než jiné druhy agapornisů, zvláště když jsou ve voliéře.
  • Přirozeným biotopem fišera je střední Afrika, ale i v zajetí je poměrně hojný – mláďata chovaná v domácím prostředí lze snadno najít téměř v každém zverimexu.
  • Jako většina ptáků i papoušíci milují cvičení a vyžadují prostornější klec, v nejlepším případě voliéru. Papoušíci, kteří jsou zavření v malé kleci a nikdy jim není poskytnuta žádná svoboda, mají tendenci stát se neurotickými a mohou si vypěstovat sebepoškozující návyky. Za vhodných podmínek se agapornisové dožívají 10 až 15 let. Hodnotného života se dočkají díky kvalitnímu zrní pro papoušíky jako je VL Prestige Loro Parque Mix African Parakeet - agapornis 1 kg nebo Versele Laga NutriBird B14 - malý papoušek 800 g.
  • Agapornisové jsou sice malí, ale jsou odvážní a zvídaví, takže se s nimi nudit nebudete, avšak potenciální majitelé by si měli být vědomi toho, že pár se může rozhodnout nekomunikovat s lidmi, protože se budou důkladně soustředit jeden na druhého.
  • Papoušíci jsou upovídaná parta, zpívají a pískají po celý den a jsou zvláště hlasití za svítání a za soumraku. Nejsou známí svou schopností mluvit, ale jejich písně jsou příjemné, více než u mnoha jiných společníků papoušků. Čím více papoušíků si pořídíte, tím hlučnější budou. Tuto vlastnost si instinktivně nesou ze života ve volné přírodě, kde se v rozsáhlých hejnech rádi hlasitě dorozumívají, projevují.

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Kateřina Slámová
Kateřina Slámová Jsem velká milovnice všech zvířátek.
Další články autora

Mohlo by Vás také zajímat

Nový pejsek v rodině s dětmi

Nový pejsek v rodině s dětmi

Pořízení mazlíčka

Autor: Matouš Barel

13. květen 2020

Seznamování je úspěšně za námi, ale učení není zdaleka konec. Právě nyní přichází ta zábavná část, díky které budou mít děti možnost rozvinout naplno svůj vlastní potenciál a naučit ...

Jak se připravit na příchod nového psa?

Jak se připravit na příchod nového psa?

Pořízení mazlíčka

Autor: Matouš Barel

15. květen 2020

Příchod nového pejska do domu je vždy nezapomenutelný milník v životě každého člověka. Ať už se jedná o roztomilé štěně nebo vděčného obyvatele útulku, vždy je to chvíle nabitá silno...

Sklípkani

Sklípkani

Pořízení mazlíčka

Autor: Kateřina Nová

16. květen 2020

Také vás fascinují sklípkani? Jsou to nádherná, velmi krotká a tichá zvířátka, která jsou nejšťastnější, pokud mohou žít v klidu někde v ústraní. Spousta lidí si o nich mylně myslí, ...

Ještě nemáte přidaného svého mazlíčka?

To je škoda. Jakmile mazlíčka přidáte, naleznete zde všechny potřebné informace, důležité funkce a skvělé služby.

Karta mazlíčků Karta mazlíčků