Jak vybrat krmivo, které bude vašemu pejskovi chutnat?

Autor: Kateřina Slámová 20. červen 2022

Zdravá výživa je pro psy bezesporu důležitá, jelikož je udržuje zdravé, šťastné a v kondici. Nicméně neexistuje žádný zaručený vzorec, jak často vašeho čtyřnohého přítele krmit a čím ho krmit. Každý pes je jiný. Ať už povahou nebo velikostí. Podle čeho tedy zvolit nejlepší krmivo pro psy?

 

 

Není žrádlo pro psy jako žrádlo pro psy

V ideálním světě by si všechna krmiva pro psy byla rovná. Ale aby to chovatelé neměli jednoduché, nabízí trh ohromující řadu možností, jelikož všichni výrobci tvrdí, že nabízí právě to nejlepší krmivo pro psy na trhu. Najít značku krmiva pro psy, která je zdravá, cenově dostupná a přitažlivá pro vašeho mazlíčka, je občas dost frustrující. Pokusíme se vám poskytnout rady, které vám pomohou zúžit vaše možnosti.

 

Nutriční potřeby

Nutriční požadavky pro psy se liší od plemene, velikosti, věku a zdraví. Kvalitní krmivo pro psy by mělo splňovat nutriční potřeby ušité na míru vašemu čtyřnohému mazlíčkovi. Je sice pravda, že většina komerčních značek krmiv je speciálně vytvořena s alespoň minimálními nutričními požadavky pro všechny psy, avšak je důležité si uvědomit, že ne každý pes má úplně stejné nutriční potřeby. Pokud však nemáte příliš možností, jak si správné hodnoty nastudovat nebo se informovat u veterináře, neznamená to, že byste komerční žrádlo pro psy měli zcela odstavit. Většina těchto produktů obsahuje maso, obiloviny, zeleninu a vitamíny, z tohoto hlediska jsou tedy bezpečné a zdravé. Jen se občas pohybují v široké cenové hladině. Alternativní možností je také mražené maso Barf, které můžete o zeleninu či nějaké konkrétní vitamíny doplnit sami a snadno si zkontrolujete, že do masa není přimíchán větší podíl něčeho, co tam nepatří. 

 

Granule, nebo plechovky?

Pokud jde o mokré nebo suché krmivo, rádi bychom zdůraznili, že obojí může mít výhody. Sušené krmivo a granule je považováno za lepší pro psí chrup. Jídlo pro psy v plechovkách poskytuje více vlhkosti, což je zvláště užitečné pro ty psy, kteří nepijí hodně vody. A když už jsme u těch tekutin, miska s vodou by také měla být vždycky součástí jídelního koutku vašeho mazlíčka. Někteří psi mají občas tendenci se přejídat, respektive se málokdy setkáte se psem, který by sám od sebe poznal, kdy už má dost. Většinou, když už se toho do něj nevejde ani o sousto více, zahrabe zbytek alespoň na zahradě do „spižírny“ na horší časy. I v tomhle vám ovšem můžeme poradit. Výbornou koupí by takovém případě byl dávkovač krmiva pro psy. 

 

Nenechte psa, aby vám koukal do talíře

Na závěr bychom ještě rádi připomněli, že ačkoli se na vašem talíři bezesporu objevuje chutné jídlo, které je lákavé i pro vašeho čtyřnohého kamaráda, měli byste být opatrní a psa lidským jídlem nekrmit. Jednak ho ani nenapadne vás u večeře hypnotizovat pohledem a žebrat o to, co zrovna jíte, a jednak jsou pro něj některé naše potraviny nebezpečné. Jde především o čokoládu, kuřecí kosti, tučná jídla nebo třeba slané pochutiny. Raději k nim přistupujte jako k potravinám, na které má alergii. Ostatně v petshopech je nabídka psích granulí, pochutin, pamlsků a různého dalšího jídla pro psy dostatečně široká, abyste psovi nemuseli dávat nic z toho, co si připravujete pro sebe. Také doporučujeme, abyste požádali vašeho veterináře, který vám poradí vhodné doplňky stravy. Minimálně ty na klouby jsou totiž pro psy velmi užitečné.

 

 

Autor: Kateřina Slámová
Kateřina Slámová Jsem velká milovnice všech zvířátek.
Další články autora

Mohlo by Vás také zajímat

Nový pejsek v rodině s dětmi

Nový pejsek v rodině s dětmi

Pořízení mazlíčka

Autor: Matouš Barel

13. květen 2020

Seznamování je úspěšně za námi, ale učení není zdaleka konec. Právě nyní přichází ta zábavná část, díky které budou mít děti možnost rozvinout naplno svůj vlastní potenciál a naučit ...

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Soužití a bezpečnost

Autor: Matouš Barel

14. květen 2020

Není vždy jednoduché poznat, že se pes necítí komfortně a vykazuje známky stresu nebo úzkosti - speciálně pokud jste adoptovali dospělého nebo staršího psa a víte toho o něm málo. A ...

Když váš pejsek zestárne

Když váš pejsek zestárne

Soužití a bezpečnost

Autor: Kateřina Nová

14. květen 2020

Proč je přepočet "jeden lidský rok = sedm let psích" zcela špatný a jak ho tedy správně přepočítat? Stáří sebou nese nevratné změny, se kterými je potřeba počítat a připravit na ně s...

Ještě nemáte přidaného svého mazlíčka?

To je škoda. Jakmile mazlíčka přidáte, naleznete zde všechny potřebné informace, důležité funkce a skvělé služby.

Karta mazlíčků Karta mazlíčků