Chcete doma chovat hada?

Autor: Kateřina Slámová 12. červen 2022

Pokud jste ještě nikdy hada nevlastnili, pak existují zejména některé druhy, které jsou skvělými mazlíčky pro začátečníky.

Krajta královská

Oblíbeným hadem pro začátečníky je krajta královská. Tento působivě pojmenovaný had pochází ze subsaharské Afriky a za své jméno údajně vděčí tomu, že ho Kleopatra nosila na zápěstí jako živý doplněk! V zajetí mají tendenci žít 20 až 30 let a dorůstají maximální velikosti 1,2 až 1,5 metru, výjimečně do 1,80 metrů.

Výbava terária - krajta královská. Internetová akvaristika a teraristika [online]. Copyright © 2022 [cit. 12.06.2022]. Dostupné z: https://www.akva-tera.cz/hadi/52571-vybava-teraria-krajta-kralovska.html

Kde bude Váš had žít?

Hadi by měli být chováni v teráriu, potřebují  speciální zámek se skleněnými dveřmi. Hadi vyžadují ve svém teráriu velmi specifické prostředí, takže vždy proveďte průzkum, abyste jim poskytli jejich ideální domov.

Velikost terária

Aktivnější hadi potřebují větší terárium, aby měli více prostoru na plazení. Pro korálovku je doporučená velikost terária taková, která je dlouhá nebo široká jako polovina až dvě třetiny celkové délky hada. Je také důležité se ujistit, že terárium je bezpečné. Hadi jsou překvapivě silní a mohou snadno zvednout uvolněné víko nebo otevřít dveře, které nejsou správně zavřené.

Vybavení terária

V teráriu vašeho hada byste měli použít vhodný substrát. Můžou to být dřevěné štěpky nebo písek a zemina, které napodobují přirozené prostředí hada. Můžete také přidat větve a kameny, aby had mohl vylézt nebo se za ním schovat, a je dobré poskytnout mu malý prostor, kde se mohou schovat ke spánku. Může to být malý přístřešek, hromádky kůry nebo skalní jeskyňka.

Údržba Vašeho terária

Terárium je vždy řízené teplotou, ale to se bude lišit podle druhu hada. Některé druhy mohou potřebovat specifickou vlhkost, nebo mít řízenou úroveň osvětlení, také je důležité, abyste věděli vše o svém novém hadovi, než si ho přinesete domů. Měli byste mu poskytnout ten nejpohodlnější a nejpříjemnější nový domov.

Čím mám krmit svého hada?

Většina hadů je masožravá a nejoblíbenější potravou jsou hlodavci odpovídající velikosti.

Potřebuje můj had vodu?

Ano! Kromě jídla je důležité zajistit, aby měl váš had vždy přístup k čerstvé vodě. Nezapomeňte ji denně čistit a doplňovat.

 

 

 

Autor: Kateřina Slámová
Kateřina Slámová Jsem velká milovnice všech zvířátek.
Další články autora

Mohlo by Vás také zajímat

Nový pejsek v rodině s dětmi

Nový pejsek v rodině s dětmi

Pořízení mazlíčka

Autor: Matouš Barel

13. květen 2020

Seznamování je úspěšně za námi, ale učení není zdaleka konec. Právě nyní přichází ta zábavná část, díky které budou mít děti možnost rozvinout naplno svůj vlastní potenciál a naučit ...

Jak se připravit na příchod nového psa?

Jak se připravit na příchod nového psa?

Pořízení mazlíčka

Autor: Matouš Barel

15. květen 2020

Příchod nového pejska do domu je vždy nezapomenutelný milník v životě každého člověka. Ať už se jedná o roztomilé štěně nebo vděčného obyvatele útulku, vždy je to chvíle nabitá silno...

Sklípkani

Sklípkani

Pořízení mazlíčka

Autor: Kateřina Nová

16. květen 2020

Také vás fascinují sklípkani? Jsou to nádherná, velmi krotká a tichá zvířátka, která jsou nejšťastnější, pokud mohou žít v klidu někde v ústraní. Spousta lidí si o nich mylně myslí, ...

Ještě nemáte přidaného svého mazlíčka?

To je škoda. Jakmile mazlíčka přidáte, naleznete zde všechny potřebné informace, důležité funkce a skvělé služby.

Karta mazlíčků Karta mazlíčků