VELIKONOCE OČIMA ZVÍŘAT

Autor: Nikola Vlčková 6. duben 2023

Přicházejí Velikonoce a s tím i všemi očekávaný příslib teplejšího počasí, sluníčka a jara jako takového, ale co tohle období znamená pro naše domácí mazlíčky?

Dárek v podobě zakrslého králíčka

Pokud uvažujete nad pořízením zakrslého králíčka pro své dítě, či někoho blízkého, důkladně si promyslete, jestli bude v možnostech obdarovaného se o králíčka starat. Jsou roztomilým společníkem, ale také velmi náročným, pokud jde o jeho chov. Nehledě na to, že u menšího dítěte hrozí, že až povyroste, přestane ho bavit a nebude se mu věnovat tak, jak králíček vyžaduje.

 

Velikonoční lilie

Věděli jste, že lilie, která je často darovanou květinou na Velikonoce je zejména pro kočky vysoce toxická? Jedovaté jsou jak okvětní lístky, tak listy, stonek a dokonce i pyl, takže stačí, aby se Vaší kočičce dostal pyl na srst, nebo snědla pár listů a mohou jí nastat vážné zdravotní problémy, proto udržujte květiny od svých mazlíčků v dostatečné vzdálenosti.

 

Čokoláda

Oblíbená tradice hlavně u dětí, kdy hledají sladký poklad, nebo dostanou košíčky plné čokoládových vajíček a dalších dobrot, ale myslíte na to, že čokoláda není vhodná pro Vaše domácí mazlíčky? Nejčastěji otrava čokoládou postihuje psy a kočky, kteří bývají nejvěrnějším parťákem Vašich dětí, kterým vždy nějaký ten kousek čokolády upadne a následně zmizí přičiněním Vašeho mazlíčka. 
Theobromin, který je obsažený v čokoládě spouští uvolňování adrenalinu, který může působit třes, zvracení, neklid, hyperaktivitu, střevní potíže, zrychlený tep, záchvaty a v krajních případech dokonce i smrt. Samozřejmě to závisí na velikosti mazlíčka a druhu a množství snědené čokolády, takže při větším množství snědené čokolády, co nejdříve kontaktujte svého veterináře a požádejte ho o radu.

Autor: Nikola Vlčková
Nikola Vlčková
Další články autora

Mohlo by Vás také zajímat

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Soužití a bezpečnost

Autor: Matouš Barel

14. květen 2020

Není vždy jednoduché poznat, že se pes necítí komfortně a vykazuje známky stresu nebo úzkosti - speciálně pokud jste adoptovali dospělého nebo staršího psa a víte toho o něm málo. A ...

Když váš pejsek zestárne

Když váš pejsek zestárne

Soužití a bezpečnost

Autor: Kateřina Nová

14. květen 2020

Proč je přepočet "jeden lidský rok = sedm let psích" zcela špatný a jak ho tedy správně přepočítat? Stáří sebou nese nevratné změny, se kterými je potřeba počítat a připravit na ně s...

Co může ohrozit vašeho psího parťáka v létě aneb příroda útočí

Co může ohrozit vašeho psího parťáka v létě aneb příroda útočí

Soužití a bezpečnost

Autor: Kateřina Nová

15. květen 2020

Na vašeho psího mazlíčka mohou v období, kdy se venkovní teploty přehoupnou přes příjemných 15°C, čekat různá nebezpečí. Řeč není tentokrát o přehřátí, ale o nejrůznějších zástupcích...

Ještě nemáte přidaného svého mazlíčka?

To je škoda. Jakmile mazlíčka přidáte, naleznete zde všechny potřebné informace, důležité funkce a skvělé služby.

Karta mazlíčků Karta mazlíčků