Nejlepší mazlíčci pro děti

Autor: Kateřina Slámová 4. říjen 2022

Vlastnit domácího mazlíčka může být pro dítě obohacujícím zážitkem. Dobře vybraný mazlíček může přinést léta radosti. Domácí mazlíčci mohou děti naučit zodpovědnosti a spolehlivosti pod vedením dospělých.

1.Rybičky

Ryba může být perfektním „startovacím“ mazlíčkem pro dítě, ale nejen tak ledajaká. Zlaté rybky se mohou zdát jako nejzřejmější volba, ale ve skutečnosti je jejich chov obtížnější než u Betty bojovnice. 

Betty bojovnice (samce) chováme aspoň v 20 litrovém akváriu a pravidelně vodu čistíme. Ujistěte se, že si ryby kupujete v obchodě, kde je někdo, kdo vám poradí, jak se o ně nejlépe starat.

 

2.Plazi 

Přitažlivost chladnokrevných tvorů může být méně zřejmá než přitažlivost teplých chlupáčů, ale někteří plazi jsou ceněnými mazlíčky. Například Agamy vousaté a želvy… 

 

3.Ptáci

Ptáci mohou být vynikající domácí mazlíčci. I když vlastnit ptáka je náročnější než péče o želvu nebo rybu. Někteří ptáci jsou vysoce inteligentní. Ostatní jsou velmi společenští. Všichni ptáci vyžadují téměř každodenní pozornost. Relativně levná andulka může být dobrým startérem pro děti, které ještě ptáky nechovaly. 

 

4.Hlodavci

Menší savci, včetně křečků, morčat a pískomilů, se chovají poměrně snadno. Také většina z nich bude prosperovat v relativně menším obytném prostoru a péče je poměrně jednoduchá.

Potkani jsou překvapivě vynikajícími mazlíčky díky své inteligenci, větší velikosti a radosti z lidské společnosti a morčata jsou také dobří mazlíčci, jsou přátelští k dětem.

 

5.Kočky

Koťátka jsou oblíbená v dětství. Kdo odolá dovádění roztomilé kočičky?

Notoricky nezávislé kočky potřebují o něco méně péče a pozornosti než psi, ale stejně jako psi, i kočky vyžadují pravidelné veterinární prohlídky a očkování. 

Je důležité vybrat kočku, která je vhodná k soužití s dětmi.

 

6.Psi

Mazlivé štěně je asi nejklasičtější dětský mazlíček. Mějte na paměti, že výběr ideálního psa zahrnuje více než jen zamilovat se do velkých hnědých očí. Někteří psi mohou být pro děti nevhodní. Před pořízením psa se ujistěte, že je pes dobře socializovaný v blízkosti dětí.

 

 

Autor: Kateřina Slámová
Kateřina Slámová Jsem velká milovnice všech zvířátek.
Další články autora

Mohlo by Vás také zajímat

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Soužití a bezpečnost

Autor: Matouš Barel

14. květen 2020

Není vždy jednoduché poznat, že se pes necítí komfortně a vykazuje známky stresu nebo úzkosti - speciálně pokud jste adoptovali dospělého nebo staršího psa a víte toho o něm málo. A ...

Když váš pejsek zestárne

Když váš pejsek zestárne

Soužití a bezpečnost

Autor: Kateřina Nová

14. květen 2020

Proč je přepočet "jeden lidský rok = sedm let psích" zcela špatný a jak ho tedy správně přepočítat? Stáří sebou nese nevratné změny, se kterými je potřeba počítat a připravit na ně s...

Co může ohrozit vašeho psího parťáka v létě aneb příroda útočí

Co může ohrozit vašeho psího parťáka v létě aneb příroda útočí

Soužití a bezpečnost

Autor: Kateřina Nová

15. květen 2020

Na vašeho psího mazlíčka mohou v období, kdy se venkovní teploty přehoupnou přes příjemných 15°C, čekat různá nebezpečí. Řeč není tentokrát o přehřátí, ale o nejrůznějších zástupcích...

Ještě nemáte přidaného svého mazlíčka?

To je škoda. Jakmile mazlíčka přidáte, naleznete zde všechny potřebné informace, důležité funkce a skvělé služby.

Karta mazlíčků Karta mazlíčků