Králičí hop

Autor: Kateřina Slámová 14. srpen 2022

Králíci rádi poskakují, takže trénovat je ve skoku přes překážky je často velmi zábavný způsob, jak jim pomoci při cvičení. Je to také aktivita na budování důvěry, která může králíkům pomoci cítit se ve svém prostředí více pod kontrolou a šťastnější. Ať už máte v úmyslu přihlásit svého králíčka do soutěží v králičím agility, nebo se s ním chcete jen pobavit doma, je to ta technika, kterou můžete použít.

Králičí hop

Nejjednodušší způsob, jak vycvičit králíka, aby skákal přes překážky, je nejprve ho naučit sledovat ukazovátko. To jim pomůže pochopit co po nich chcete aby dělali, když je vedete přes překážky. Jak se budou zlepšovat ve skákání, tak můžete postupně z ukazovátka přejít na slovní příkaz.

Trénink ukazovátka a skákání přes překážky můžete také využívat techniku, která se používá při výcviku psů známá jako klikr. Jedná se o techniku, která využívá zvuk klikru s odměnou za pamlsek, aby vašemu králíkovi pomohla pochopit, jak trik provést.

Vybavení, které potřebujete:

• Postroj a vodítko aspoň 2 metry dlouhé

Existují jen 3 věci, které potřebujete pro trénování s ukazovátky:

Ukazovátko: Můžete použít téměř jakýkoli druh dlouhé tyče, například dřevěnou hůlku. Ať už se rozhodnete použít cokoliv, měla by být hůlka dlouhá alespoň 60 cm.

Klikr: Klikr je nástroj používaný při výcviku psů. Používá se k signalizaci u Vašeho králíka, že dělá správnou věc, aby mohl dostat pamlsek. Vzhledem k tomu, že nemůžete dát svému králíkovi pamlsek přesně ve chvíli, kdy se dotkne ukazovátka bude klikr důležitý aby mu pomohl pochopit, že to je to, co po něm chceme.

Pamlsky: Budete potřebovat nějaké vysoce chutné pamlsky, abyste svého králíka odměnili za úspěch ve výcviku. Nejlepší je nakrájet pamlsky na malé kousky, abyste neriskovali, že králíka překrmíte sladkými pamlsky.

A poté už je to jen na Vás a Vašem králíčkovi, jak vysoké laťky bude přeskakovat jen tak pro zábavu, nebo jestli se vydáte na dráhu králičích agility neboli KRÁLIČÍ HOP.

Autor: Kateřina Slámová
Kateřina Slámová Jsem velká milovnice všech zvířátek.
Další články autora

Mohlo by Vás také zajímat

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Soužití a bezpečnost

Autor: Matouš Barel

14. květen 2020

Není vždy jednoduché poznat, že se pes necítí komfortně a vykazuje známky stresu nebo úzkosti - speciálně pokud jste adoptovali dospělého nebo staršího psa a víte toho o něm málo. A ...

Jak zabránit kočce škrábat nábytek

Jak zabránit kočce škrábat nábytek

Výchova a výcvik

Autor: Šárka Stará Jetelová

22. květen 2020

Svou kočku jistě milujete, ale také máte radost ze svého pěkného nábytku, který nestál zrovna málo! Uhlídat kočku, aby si nedělala škrabadlo z vašeho koženého křesla nebo krásné semi...

Jak přimět kočku, aby pila

Jak přimět kočku, aby pila

Výchova a výcvik

Autor: Šárka Stará Jetelová

23. květen 2020

Někdy je třeba kočku přimět, aby přijímala více tekutin.

Ještě nemáte přidaného svého mazlíčka?

To je škoda. Jakmile mazlíčka přidáte, naleznete zde všechny potřebné informace, důležité funkce a skvělé služby.

Karta mazlíčků Karta mazlíčků