Domácí hry pro fretku

Autor: Lilian Prášková 9. duben 2021

Fretka přinese do každé unavené domácnosti svěží a nevyčerpatelnou energii. Jejich divoká povaha se však nehodí do rodin, kde by nedostala patřičnou pozornost. Z toho důvodu buďte s koupí fretky opatrní a opravdu zvažte, jestli je tento mazlíček tou pravou volbou.

Zabavit fretku není v podstatě moc složité. Uděláte ji totiž radost čímkoli, co povzbudí její přirozené chování a instinkty. Jakmile jednou totiž pochopíte její chování, zjistíte, že tvorba domácích her je naprosto jednoduchá.

Než se pustíte do hraní

Ještě než se pustíte do hravého bláznění, rádi bychom vás upozornili na několik důležitých věcí.

  • Uvědomte si, že fretka vás nikdy nebude na 100 % poslouchat, proto se i při hraní připravte na to, že budete hodně improvizovat
  • Fretky rády prozkoumávají nová místa, proto se nebojte do své domácnosti přinášet stále nové podněty, které si budou moci očichat a prozkoumat
  • Jelikož se jedná o zvířátka s přirozeným loveckým pudem, využijte toto chování i v rámci vymýšlení nových, zajímavých her
  • Stejně tak bude freťule nadšená kdykoli se s vámi bude moci přetahovat, nahánět nebo tunelovat

5 zábavných domácích her pro fretku

Fretky jsou od přírody opravdu velmi hravé, a proto si zaslouží vaší pravidelnou pozornost. Na dalších řádcích popisujeme pět dobrodružných her, které vaši fretku zaručeně zabaví. Nebojte se však popustit uzdu vlastní fantazii. Každá freťule má totiž jinou osobnost a nejlepší cesta, jak učinit svého mazlíka šťastným, je vytvořit mu hry na míru jeho potřebám.

Bludiště

Sázkou na jistotu je tvorba domácího bludiště. To si snadno připravíte z krabic, plastových trubek, hracích kostek, ručníků a dalších věcí, které bez problémů najdete běžně doma. Jediné, na co je třeba myslet, je tvorba otvorů, skrz které váš mazlík bude posléze pobíhat.

TIP: Pro ještě lepší zážitek ze hry můžete fretce do bludiště schovat pár pamlsků, její dovádění bude ještě výraznější!

Hrátky ve vaně

Většina fretek miluje vodu. Můžete ji napustit v mírné hloubce a položit do ní hračky, které budou jednak plavat na hladině, ale i ty, které se svou vahou potopí na dno. Uvidíte, že nebude trvat dlouho a váš zvířecí kamarád se pustí do bláznivého potápění.

TIP: Nelíbí se vaší freťuli voda? Vezměte si velkou lepenkovou krabici, naplňte ji papírovými kuličkami a na dno dejte hračky. Poté už nechte fretku, aby se jala improvizovaného potápění!

Využijte hračky, které máte doma

Domácí mazlíci v podobě fretek mají neuvěřitelně silný lovecký instinkt. Z toho důvodu můžete využít například autíčka na dálkové ovládání a nechat fretku, aby se jej snažila ulovit. Než se však do této hry pustíte, měli byste zkontrolovat, že autíčko nemá žádné částice, které by fretka mohla eventuelně spolknout.

TIP: Pokud nemáte auto na dálkové ovládání, můžete místo něj použít ručník. Vezměte jej do rukou a začněte pobíhat po domácnosti – nebude trvat dlouho a fretka se vás bude snažit chytit.

Houpačka v podobě ručníku

Fretky jsou mrštné a poměrně dost je baví viset na lanech nebo jiných materiálech. Pokud doma k dispozici lano nemáte, nemusíte smutnit. Pro skvělou hru vám bude stačit obyčejný ručník, který zavěsíte za kliku nebo jiný výstupek. 

Dovádění ve fazolovém ráji

Poslední hra je dosti podobná alternativnímu potápění. Naplňte lepenkovou krabici zhruba 20 centimetry suchých fazolí. Vyřízněte v horní části krabice otvor, aby se mohl váš mazlík dostat dovnitř i ven a sledujte, jak jej bude bavit hrabat mezi fazolemi.

Autor: Lilian Prášková
Lilian Prášková Patřím mezi zaryté milovníky chlupatých zvířat. 😊 Ať už se se jedná o psy a kočky nebo malé hlodavce, všichni u mě postupem času našli milující domov. Aktuálně mě doma těší Britská kočka Kuki, která je mou společnicí přes 7 let. Bez domácích mazlíčků si svůj život nedovedu představit a jsem neskutečně vděčná za každé chvíle, které s nimi mohu strávit.
Další články autora

Mohlo by Vás také zajímat

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Jak zjistit, že je pes ve stresu

Soužití a bezpečnost

Autor: Matouš Barel

14. květen 2020

Není vždy jednoduché poznat, že se pes necítí komfortně a vykazuje známky stresu nebo úzkosti - speciálně pokud jste adoptovali dospělého nebo staršího psa a víte toho o něm málo. A ...

Jak zabránit kočce škrábat nábytek

Jak zabránit kočce škrábat nábytek

Výchova a výcvik

Autor: Šárka Stará Jetelová

22. květen 2020

Svou kočku jistě milujete, ale také máte radost ze svého pěkného nábytku, který nestál zrovna málo! Uhlídat kočku, aby si nedělala škrabadlo z vašeho koženého křesla nebo krásné semi...

Jak přimět kočku, aby pila

Jak přimět kočku, aby pila

Výchova a výcvik

Autor: Šárka Stará Jetelová

23. květen 2020

Někdy je třeba kočku přimět, aby přijímala více tekutin.

Ještě nemáte přidaného svého mazlíčka?

To je škoda. Jakmile mazlíčka přidáte, naleznete zde všechny potřebné informace, důležité funkce a skvělé služby.

Karta mazlíčků Karta mazlíčků